هفتمین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۴ کد : ۱۰۶ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۱۴۲۴
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، " هفتمین کنگره ملی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران" توسط موسسه آموزش عالی آل طه و مرکز مطالعات و تحقیقات علوم وفنون بنیادین در جامعه، با حمایت مؤثر ارگان ها، سازمان ها و مجامع علمی و دانشگاهی، اسفند ماه سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

زیست شناسی طیف گسترده ای از رشته های علمی را شامل می شود. زیست شناسان حیات را از روی دامنه وسیعی از شاخص­ها مورد مطالعه قرار می دهند. همچنین توسعه پایدار، زیست شناسی پایدار ، حفاظت از محیط‌زیست و مفاهیمی از این دست را با تغییر رویکرد نسبت به طبیعت مدنظر قرار می‌دهند. اگرچه شناخت اصولی زیست شناسی و توسعه پایدار شامل گستره‌ای از روش‌های ابتدائی تا پیچیده‌ترین فن‌آوری‌های روز می‌باشد، اما مسأله مناسب بودن روش و مطابقت آن با زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی عموم بهره‌برداران؛ همواره به عنوان شاخصه‌ای کلیدی در این حوزه مطرح است.
 هفتمین کنگره ملی  زیست شناسی و علوم طبیعی ایران به همت موسسه آموزش عالی آل طه  به منظور ارتقاء سطح علمی جامعه زیست شناسی برگزار خواهد شد و اعضای هیات علمی محترم دانشگاه آل طه، پروفسور سید علی حائری روحانی به عنوان دبیر علمی کنگره، دکتر محمود اکبریان، دکتر سمیه عرب زاده، دکتر سهامه محبی، دکتر علی خسروی و دکتر محمد حسین صنعتی،  به عنوان اعضا هیات داوران در آن حضور خواهند داشت.

از اهداف این همایش می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱. آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته و فناوری های نوین علوم زیست شناسی.

۲. اهتمام ویژه اندیشمندان به ضرورت حفاظت از محیط زیست و توسعه آموزش و پژوهش علوم زیستی.

۳. راه اندازی دبیرخانه دائمی کنگره و دسترسی آسان علاقمندان و صرفه جویی در هزینه و وقت پژوهشگران.

 ۴. سیاست گذاری، ارائه راهبردهای آموزشی ، ارائه و بررسی روش های نوین تدریس و بررسی فعالیت های شاخص.

۵. جلب توجه صاحبنظران و سیاستگزاران بخش­های مرتبط به اهمیت استفاده ازعلوم وفناوری­های نوین در بهینه سازی فعالیت­ها و توجه به مقوله توسعه پایدار.

۶. ترویج تحقیقات بنیادی وکاربردی در بخش­های مرتبط و شناسایی ایده های برتر و تبدیل آنها به طرح­های سازنده.

۷. آشنایی با تهدیدات زیستی در کشور و راهکارهای مقابله با آن.

۸. دستیابی به راهکارهای مناسب توسعه پایدار در بخش زیست شناسی و علوم طبیعی ایران.

۹. انتقال دقیق مفهوم فرآیند کلیدی توسعه پایدار بصورت عامیانه به مردم از طریق قشر تحصیلکرده.

۱۰. افزایش آگاهی مردم در زمینه توسعه پایدار و استفاده کمتر از منابع پایه و حفظ وضع موجود.

اساتید، دانشجویان و محققان می توانند مقالات پژوهشی و مروری خود را در ارتباط با محورهای کنگره از طریق سایت کنگره به آدرس( http://www.niconf.ir/fa/ ) ارسال نمایند. محور های همایش عبارتند از:

الف) زیست شناسی

علوم گیاهی - علوم جانوری - علوم سلولی و مولکولی - علوم دریایی و اقیانوسی - میکروبیولوژی - بیوتکنولوژی -  بیوفیزیک - بیوشیمی - ژنتیک - زیست شناسی وتوسعه پایدار

ب) علوم طبیعی

 زمین شناسی و علوم خاک - کشاورزی و منابع طبیعی - جنگل و مرتع - محیط زیست و پدافند زیستی - علوم طبیعی و توسعه پایدار  - سایر مباحث مرتبط با زیست شناسی و علوم طبیعی

کلید واژه ها: زیست شناسیعلوم طبیعی ایرانعلی حائری روحانیمیکروبیولوژیبیوتکنولوژیژنتیکعلوم گیاهیپدافند زیستی


( ۳ )

نظر شما :